Samochody używane

Dział serwisu

Pomoc drogowa – Assistance

Dział ubezpieczeń

Zapoznaj się z ofertą dostępnych samochodów

Jak to się zaczęło?

W 1991 roku postanowiłem założyć firmę. Kupiłem samochód pomocy drogowej i rozpocząłem działalność od holowania pojazdów, jako firma jednoosobowa” – mówi Zbigniew Kierat.
Minęły kolejne dwa lata. Coraz więcej pracowników. Pomieszczenia okazały się za małe na potrzeby rosnącego zakładu. Zbigniew Kierat wynajął kolejną lakiernię.

Poszukiwanie partnera idealnego

W 1997 roku kupił teren wraz z zabudowaniami w Tychach przy ulicy Begonii. Po 4 miesiącach remontu udało się uruchomić sprzedaż. Zbigniew Kierat był tzw. Subdealerem firmy Fiat Auto Poland w Tychach. Miał również autoryzację Fiata na naprawy gwarancyjne. Motoryzacja przeżywała złote lata.
Zbigniew Kierat rozstał się jednak z Fiatem i zaczął szukać innego producenta lub importera samochodów. Jego ofertę zakwalifikowano w grupie Volkswagen Tradex pod marką Skoda. W lutym 2002 roku podpisał list intencyjny na budowę i uruchomienie nowego punktu dealerskiego w Tychach.

Nowa siedziba, nowe możliwości

Nastąpiła gruntowna przebudowa, zburzono salon fiatowski, przygotowano projekt salonu i serwisu obsługi, zgodnie z wytycznymi i standardami importera. Po kilku miesiącach wszystko było gotowe. Powstało Auto-Centrum. Ostatniego grudnia 2008 roku firma przekształciła się w spółkę jawną Auto-Centrum M.Z. Kierat, w której w skład wchodzi Zbigniew Kierat wraz z małżonką Małgorzatą Kierat. Firma Auto-Centrum M.Z. Kierat Sp.J jest firmą działającą na rynku regionalnym zajmującą się sprzedażą samochodów marki Skoda oraz wykonują naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne.
Przychody firmy pochodzą głównie z działalności związanej z prowadzeniem autoryzowanego salonu dealerskiego i serwisu Skody. W ramach działalności firma prowadzi warsztat samochodowy, w którym przeprowadzane są wszelkie prace związane z serwisem samochodów.

Wiedza to podstawa

Istotnym atutem jest zaangażowanie w pracę jej właściciela, który w swojej działalności z powodzeniem wdraża nowoczesne techniki zarządzania, czego potwierdzeniem jest uzyskanie w 1997 r. wyróżnienia za jakość usług oraz zdobycie tytułu Firma z Jakością nadawanego przez Izbę Rzemieślniczą oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach.
W roku 2006 Pan Zbigniew Kierat otrzymał tytuł Menadżera Roku na Śląsku przyznawany przez Śląskie Stowarzyszenie Menadżerów.
Właściciel oprócz posiadanych dyplomów mistrzowskich w branżach: mechanik pojazdowy, lakiernik i blacharz, elektromechanik, ukończył także studium podyplomowe „Zarządzanie przedsiębiorstwem” zorganizowane przez Polsko-Szwajcarskie Centrum Przedsiębiorczości. Posiada również wiele certyfikatów nadających mu uprawnienia zawodowe. Pan Zbigniew Kierat za całokształt swojej działalności został wyróżniony odznaczeniami rzemieślniczymi – Srebrnym oraz Złotym Medalem im. Jana Kilińskiego oraz Złotą Odznakę za Wyszkolenie Uczniów.

Zostaw wiadomość

Oddzwonimy